CÍL SEMINÁŘE
Seminář je zaměřen na vysvětlení požadavků 3. přepracovaného vydání z června 2022 VDA metodiky, která poskytuje návod pro hodnocení zralosti projektu na základě kvantifikovatelných ukazatelů (kritérií měření stupňů zralosti). Tento svazek VDA představuje doplnění dosavadních metod plánování kvality a dá se integrovat do již dříve zveřejněných základních požadavků (např. svazek VDA 1, IATF 16949) nebo metod (např. APQP, PPF; management projektu např. ISO 10006).
Metoda stupňů zralosti je použitelná jak v interních vztazích zákazníci – dodavatelé (v rámci organizace, např. koncernů), tak i v externích vztazích zákazníci – dodavatelé (mezi organizací a zákazníkem příp. organizací a dodavatelem). Významným prvkem je proto řízení spolupráce ve všech stupních dodavatelského řetězce s integrací všech osob zúčastněných na projektu.
SEMINÁŘ JE URČEN PRO
zaměstnance projektového vedení, managementu firem a oddělení kvality v dodavatelských společnostech uznávajících VDA standardy (VW Group, Mercedes Benz atd.).
PROGRAM
METODA VÝUKY
Výklad, praktické ukázky, diskuse, konzultace praktických zkušeností a příklady z praxe
ODBORNÝ GARANT A LEKTOR
Ing. Jaroslav Schwarz - v oblasti automotive a managementu kvality působí od roku 2000. Spolupracuje na vývoji světlometů a zadních skupinových svítilen v oddělení vývojové kvality ve společnosti HELLA pro OEM.
ROZSAH
1 den
DOPORUČENÍ:
Seminář VDA Vznik produktu – zajišťování stupňů zralosti pro nové díly (2022) navazuje na VDA svazek Výroba a dodávání produktu – Robustní výrobní proces.